21. BROSCH, 18 k guld, 1960-tal, blommor av snidad matterade ametister, odlade vita saltvattenspärlor.
| Vollendet | 17 Oct 2024 |
| Auktionsnummer | 21 |
| Objektsnummer | 3690127 |
| Höchstes Gebot | 4 200 SEK |
| Klubbas | Vollendet |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Bruksslitage, 1 ametist med mindre nagg.
För konditionsrapport kontakta:
Sandra Johansson
Specialist Smycken – Gemmolog FGA.
sandra.johansson@auktionsverket.com.