636. AXEL EINAR HJORTH. "Lovö", stolar, ett par, Nordiska Kompaniet 1930-tal, modellen formgiven 1932, syrabetsad och oljad furu.
| Vollendet | 20 Nov 2024 |
| Auktionsnummer | 636 |
| Objektsnummer | 3812525 |
| Höchstes Gebot | 195 000 SEK |
| Klubbas | Vollendet |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Bruksslitage.
För frågor och konditionsrapport vänligen kontakta
ulrika.ruding@auktionsverket.se eller christofer.wikner@auktionsverket.se.