119. EDVIN ÖHRSTRÖM. " Tjurhuvud", skulptur, Lindshammars glasbruk 1960-tal, klarglas med insmälta röda stråk.
| Vollendet | 12 Sep 2024 |
| Auktionsnummer | 119 |
| Objektsnummer | 3566553 |
| Unverkauft | |
| Klubbas | Vollendet |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Mindre nagg, spänningssprickor, för frågor och konditionsrapport vänligen kontakta ulrika.ruding@auktionsverket.se eller christofer.wikner@auktionsverket.se.