583. STÅNDSKÅP, Skåne/Blekinge, daterat 1794, tillverkat och bemålat av Abraham Clemetsson, möjligen med hjälp av fadern Clemet Håkansson.
| Vollendet | 12 Jun 2024 |
| Auktionsnummer | 583 |
| Objektsnummer | 3525153 |
| Unverkauft | |
| Klubbas | Vollendet |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Slitage, smärre skador, smärre bättringar, senare lås
Schlüssel fehlen.