14. HERMAN NEUJD. Vas, Gustavsberg, jugend, flintgods, glaserad i rödbrunt, dekor av maskrosor i relief.
| Vollendet | 22 Feb 2024 |
| Auktionsnummer | 14 |
| Objektsnummer | 3301188 |
| Höchstes Gebot | 3 000 SEK |
| Klubbas | Vollendet |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Små nagg och slitage vid utskjutande blad.