18. FREDRIC LUDVIG RUNG (hovciselör i Stockholm 1758-1837) tillskrivna, ett par ljusstakar, sengustavianska stockholmsarbeten.
| Vollendet | 05 Dec 2023 |
| Auktionsnummer | 18 |
| Objektsnummer | 3167660 |
| Höchstes Gebot | 20 000 SEK |
| Klubbas | Vollendet |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Bruksslitage, mindre komplettering på ena ljuspipan, obetydliga nagg.