19. KANDELABRAR, ett par, sannolikt parisarbeten, Restauration, 1800-talets första hälft, för vardera tre ljus, matterad och polerad brännförgylld och mörkpatinerad brons.
| Vollendet | 05 Dec 2023 |
| Auktionsnummer | 19 |
| Objektsnummer | 3151696 |
| Höchstes Gebot | 70 000 SEK |
| Klubbas | Vollendet |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Ställvis slitage.