463. HÄNGE/BROSCH, guld/silver, sannolikt Ryssland, 1800-talets slut, dekor av fasettslipade safirer samt rubiner, orientaliska pärlor, resp. rosenslipade diamanter, i form av fjäril.
| Vollendet | 05 Dec 2023 |
| Auktionsnummer | 463 |
| Objektsnummer | 3075440 |
| Höchstes Gebot | 6 500 SEK |
| Klubbas | Vollendet |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Lätt bruksslitage, centerstenens fattning med nagg, flertalet diamanter med naturaler samt enstaka avslag.