24. CARL HENRIC BLOM (mästare i Stockholm 1796-1835) tillskriven, skrivbyrå, stockholmsarbete i tidig empire, fanerad med mahogny, delvis brännförgyllda beslag av mässing.
| Vollendet | 05 Dec 2023 |
| Auktionsnummer | 24 |
| Objektsnummer | 3039321 |
| Höchstes Gebot | 24 000 SEK |
| Klubbas | Vollendet |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Obetydliga fanérskador och lagningar
Schlüssel vorhanden.