15. LJUSRING, sengustavianskt stockholmsarbete, för sex ljus, brännförgylld mässing.
| Vollendet | 05 Dec 2023 |
| Auktionsnummer | 15 |
| Objektsnummer | 2922898 |
| Unverkauft | |
| Klubbas | Vollendet |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Bruksslitage, smärre nagg.