763. ÖRHÄNGEN/HÄNGEN, 1 par, silver, sekelskifte 18/1900-tal, orientaliska pärlor, ca 17x11,53 mm resp. 18,21x11,33 mm, pärlhatt samt upphäng med dekor av diamanter med rosenslipning samt gammalslipning.
| Vollendet | 15 Jun 2023 |
| Auktionsnummer | 763 |
| Objektsnummer | 2678183 |
| Höchstes Gebot | 300 000 SEK |
| Klubbas | Vollendet |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Bruksslitage. Ett hänge saknar 1 diamant, det andra saknar 3 diamanter.