146. STOLAR, 12 stycken, sengustavianska lindomearbeten, 1800-talets början, träskuren dekor.
| Vollendet | 23 Feb 2023 |
| Auktionsnummer | 146 |
| Objektsnummer | 2645544 |
| Höchstes Gebot | 50 000 SEK |
| Klubbas | Vollendet |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Renoverade, obetydliga skador, ställvisa kompletteringar, med individuella variationer.