303. BORD, Régence-stil, 1800-tal, träskuren dekor, förgyllt med polerat guld och slagmetal, fristående.
| Vollendet | 26 Jan 2023 |
| Auktionsnummer | 303 |
| Objektsnummer | 2528009 |
| Höchstes Gebot | 38 000 SEK |
| Klubbas | Vollendet |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Ställvisa torrsprickor och lagningar, smärre förgyllningsbortfall, skivan med kantlagningar.