ARNE NORELL. Soffa, "Dover", Norell, formgiven 1970, lösa sittplymåer, klädsel i textil "Lotus" från GP & J Baker, 1900-talets slut.
| Vollendet | 16 Jul 2025 20:04 CEST |
| Objektsnummer | 4404987 |
| Höchstes Gebot | 15 000 SEK |
| Endet in | Vollendet |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Magasin 5 |
Bruksslitage, klädsel med slitage och mer framträdande fläckar, skadat dammskydd.