FAT, INGEFÄRSKRUKA, 4 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), varierande dekor i underglasyrblått.
| Vollendet | 21 Jul 2025 18:03 CEST |
| Objektsnummer | 4374339 |
| Höchstes Gebot | 300 SEK |
| Endet in | Vollendet |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Magasin 5 |
Samtliga fat med omfattande lagningar och skador. Ingefärskrukan med sprickor och slitage.