SKÅL, med lock, Kina, Republik (1912-1949), dekor av drakar och den brinnande pärlan i emaljfärger samt järnoxid, sigillmärke.
| Vollendet | 27 Jun 2025 12:12 CEST |
| Objektsnummer | 4372131 |
| Höchstes Gebot | 300 SEK |
| Endet in | Vollendet |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Magasin 5 |
Sprickor, slitage, mindre lagning.