TEDOSA, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), så kallat mandarinporslin, dekor av figurscen, sidorna med infällda kartuscher i magenta.
| Vollendet | 17 Jul 2025 18:25 CEST |
| Objektsnummer | 4370742 |
| Höchstes Gebot | 903 SEK |
| Endet in | Vollendet |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Magasin 5 |
Spricka, nagg, slitage.