24. LJUSSTAKAR, ett par, Louis-Philippe, Frankrike 1800-talets andra kvartal, matterad och polerad brännförgyld och mörkpatinerad brons.
| Vollendet | 06 Dec 2022 |
| Auktionsnummer | 24 |
| Objektsnummer | 2532051 |
| Höchstes Gebot | 14 000 SEK |
| Klubbas | Vollendet |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Smärre bruksslitage.