15. SKRIVBORD, rokoko, Sverige 1700-talets andra hälft, fristående, träskuren dekor, svärtat.
| Vollendet | 06 Dec 2022 |
| Auktionsnummer | 15 |
| Objektsnummer | 2530842 |
| Höchstes Gebot | 19 000 SEK |
| Klubbas | Vollendet |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Renoverat, slitage.