23. LJUSSTAKAR, ett par, östersjöarbeten omkring 1800, brännförgylld brons.
| Vollendet | 06 Dec 2022 |
| Auktionsnummer | 23 |
| Objektsnummer | 2499158 |
| Unverkauft | |
| Klubbas | Vollendet |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Slitage, smärre skador och tennlagningar, en tofs saknas, två tofsar kompletterade.