17. LJUSKRONA, stockholmsarbete i rokoko, 1700-talets andra hälft, för sex ljus, stomme i mässing.
| Vollendet | 06 Dec 2022 |
| Auktionsnummer | 17 |
| Objektsnummer | 2460572 |
| Höchstes Gebot | 56 000 SEK |
| Klubbas | Vollendet |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Nagg, kompletteringar.