TULPANVAS, porslin, Kina, troligen Xianfeng (1850-1861), Kanton, med tvinnade hänklar, insats, detaljer i guld.
| Vollendet | 15 Jun 2025 15:25 CEST |
| Objektsnummer | 4299624 |
| Höchstes Gebot | 3 808 SEK |
| Endet in | Vollendet |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Magasin 5 |
Stjärnspricka i botten, slitage, nagg.