GRÄDDKANNA, silver, godronnerat liv med uppsvängd hänkel, fotring med dekor av palmetter, invändigt med spår av förgyllning, Johan Gustaf Åkerman, (verksam 1818-1856) Stockholm 1824.
| Vollendet | 12 Jun 2025 21:09 CEST |
| Objektsnummer | 4283689 |
| Höchstes Gebot | 1 100 SEK |
| Endet in | Vollendet |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Magasin 5 |
Bruksslitage, hänkelns nedre fästning möjligen med lagning.