NILS ANDERSSON. porträtt av Henriette Louise Akrell, olja på duk, signerad samt daterad 1853.
| Vollendet | 01 May 2025 14:41 CEST |
| Objektsnummer | 4248779 |
| Höchstes Gebot | 3 000 SEK |
| Endet in | Vollendet |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Sickla |
Ramen med skador och bortfall av dekor, dubblerad.