ARVID BÖHLMARKS LAMPFABRIK. TILLSKRIVEN. Skrivbordslampa, s.k. partner desk lamp, 1930-tal, funkis, sannolikt variant av modell 15062, bronspatinerad mässing och grönlackerad plåt.
| Vollendet | 30 Apr 2025 18:29 CEST |
| Objektsnummer | 4220203 |
| Höchstes Gebot | 5 512 SEK |
| Endet in | Vollendet |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Magasin 5 |
Bruksslitage anlupen metall, märken, ej funktionstestad.