KAKELBORD. Nordiska Kompaniet, 1940/50-tal, alm, kakelklädd bordsskiva senare bemålad med europakarta, brickmärkt.
| Vollendet | 23 Apr 2025 14:31 CEST |
| Objektsnummer | 4187318 |
| Höchstes Gebot | 650 SEK |
| Endet in | Vollendet |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Sickla |
Bruks- och åldersrelaterat slitage, lagad spricka på bordsskivans undersida.