CARL GUSTAF MALMBORG (tenngjutare i Stockholm 1767-1806), ett par ljusstakar, transition, fyrstämplade CGMB, Stockholm 1781.
| Vollendet | 24 Apr 2025 22:00 CEST |
| Objektsnummer | 4155681 |
| Höchstes Gebot | 8 000 SEK |
| Endet in | Vollendet |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Magasin 5 |
Bruksslitage, ena med bristning på baluster samt mindre lagning, fotringar med smärre bucklor.