UPPSALA ARMATURFABRIK. Taklampa, 1920/30-tal, Swedish Grace, modell 704, tennpatinerad stomme och matterat glas, dekor i gjutet bly.
| Vollendet | 23 Mar 2025 18:15 CEST |
| Objektsnummer | 4091677 |
| Höchstes Gebot | 2 200 SEK |
| Endet in | Vollendet |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Magasin 5 |
Bruksslitage, renoverad med ny el, SAV garanterar ej funktionen.