LJUSKRONA, Preussen/Östeuropa omkring 1800, barockmodell, för 12 ljus, gjuten mässing.
| Vollendet | 16 Feb 2025 16:32 CEST |
| Objektsnummer | 3983536 |
| Höchstes Gebot | 8 000 SEK |
| Endet in | Vollendet |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Magasin 5 |
Smärre skador och lagningar, äldre kompletteringar.