FRANZ SAUTNER (1872-1945). Ganymedes och örnen, signerad i gjutningen, patinerad brons, sockel i marmor (Verona rosso).
| Vollendet | 29 Dec 2024 13:27 CEST |
| Objektsnummer | 3792056 |
| Höchstes Gebot | 6 810 SEK |
| Endet in | Vollendet |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Sickla |
Nagg på sickeln, ställvis slitage.