743. ARMBAND, platina, art deco, tidigt 1900-tal, 3 briljantslipade diamanter, totalt ca 1,98 ct, 378 mindre gammal- samt 78 baguetteslipade diamanter, totalt 19,92 ct, kvalitet W-Cr(H-J)/VS-SI, otydliga stämplar, sannolikt Frankrike, genombruten dekor.
| Vollendet | 09 Jun 2022 |
| Auktionsnummer | 743 |
| Objektsnummer | 2227920 |
| Höchstes Gebot | 290 000 SEK |
| Klubbas | Vollendet |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
1 diamant saknas.