14. EINAR JOLIN. Stilleben med julros, signerad och daterad Jolin 1950, olja på duk, 33 x 41 cm.
| Vollendet | 24 Feb 2022 |
| Auktionsnummer | 14 |
| Objektsnummer | 2062198 |
| Höchstes Gebot | 20 000 SEK |
| Klubbas | Vollendet |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Bra kondition.