23. LJUSSTAKAR, ett par, Restauration, Frankrike 1800-talets första hälft, brännförgylld brons.
| Vollendet | 24 Feb 2022 |
| Auktionsnummer | 23 |
| Objektsnummer | 2028436 |
| Höchstes Gebot | 12 000 SEK |
| Klubbas | Vollendet |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Slitage.