17. BYRÅ, stockholmsarbete i karolinsk barock, fanerad alrot och alm, beslag i mässing.
| Vollendet | 07 Dec 2021 |
| Auktionsnummer | 17 |
| Objektsnummer | 1899399 |
| Unverkauft | |
| Klubbas | Vollendet |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Ställvisa skador, lagningar och kompletteringar, flertalet lås samt kläppar saknas
Schlüssel vorhanden.