9. FREDRIC LUDVIG RUNG (hovciselör i Stockholm 1758-1837) tillskrivna, ett par ljusstakar, sengustavianska stockholmsarbeten, brännförgylld och mörkpatinerad brons.
| Vollendet | 07 Dec 2021 |
| Auktionsnummer | 9 |
| Objektsnummer | 1863874 |
| Höchstes Gebot | 26 000 SEK |
| Klubbas | Vollendet |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Smärre slitage, ena fotringen med nyansskillnad i förgyllningen.