327. CHRISTOPHER TIETZE (ämbetsmästare i Stockholm 1764-1791), byrå, stockholmsarbete i rokoko, signerad CT fyra gånger.
| Vollendet | 13 Sep 2021 |
| Auktionsnummer | 327 |
| Objektsnummer | 1772185 |
| Höchstes Gebot | 105 000 SEK |
| Klubbas | Vollendet |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Smärre slitage, fanérskador och lagningar. För vidare information var vänlig kontakta: bertil.carlsson@auktionsverket.se
Schlüssel vorhanden.