BORDSLAMPOR, ett par, Restauration, Frankrike 1800-talets första hälft, brännförgylld brons och mässing, tripodformad fot med tassar.
| Vollendet | 19 Dec 2022 20:18 CEST |
| Objektsnummer | 2533176 |
| Höchstes Gebot | 12 000 SEK |
| Endet in | Vollendet |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
Ställvis slitage, ursprungligen ljusstakar.