YNGVE EKSTRÖM - Lamino
Closed
2020-11-25
841169
| Sold for | 4 000 SEK |
| Estimate | 3 000 SEK |
YNGVE EKSTRÖM, "Lamino", fåtölj, för Swedese, ca 1990-tal, formgivningsår 1956, stomme i björk, klädsel i blå textil, brännmärkt Swedese Yngve Ekström, sitthöjd ca 40 cm
Bruksslitage