Ivan Aivazovski oljemålning

Ivan Aivazovski oljemålning
Ivan Aivazovski oljemålning
Ivan Aivazovski oljemålning
Ivan Aivazovski oljemålning
Ivan Aivazovski oljemålning
Ivan Aivazovski oljemålning
Ivan Aivazovski oljemålning
Ivan Aivazovski oljemålning

Klubbat för:

82 000 EUR

Utropspris

45 000 EUR

IVAN AIVAZOVSKI (1817-1900) segelfartyg vid kusten, signerad samt daterad 1896, a tergo märkt a Nice, olja på duk, 30x40,5 cm

Utställning: Salo konstmuseum: Adolf Bock och marinkonstens mästare 9.6-9.9 2012

834975

2020-12-07