Johan Åkerblad spegel
Valmis
2020-11-26
830662
| Korkein tarjous | 10 000 SEK |
| Arviointi | 8 000 SEK |
JOHAN ÅKERBLAD (spegelfabrikör i Stockholm 1758-1799), stockholmsarbete i rokoko, skuren dekor, bronserad, monogramsignerad IÅ, 86x40 cm
Senare glas, ombronserad, lagning