Sidobord gustaviansk stil
Closed
2020-05-31
777683
| Sold for | 2 600 SEK |
| Estimate | 2 000 SEK |
BORD, 1900-talet, gustaviansk stil, mahognyfanér, tre lådor i sargen varav en större och två mindre, beslag i patinerad mässing, höjd ca 65, 64x37 cm
Bruks- och åldersrelaterat slitage, ställvis solblekt, märken och vattenfläckar