Flaskställ ek för tre flaskor
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FLASKSTÄLL, 1900-talets början, ek, detaljer i mässing, med insats för tre flaskor, utradgar låda nedtill med fördelare, handtag i mässing på sidorna, spegel bakom flaskorna, flaskornas höjd ca 22, stället totalhöjd ca 32c5, 27x35
Ingår i temaauktionen "Nautica"
Slitage, spricka på ställets baksida, delar som saknas kan förekomma
777669
2020-05-31