Spegellampett gustaviansk
Closed
2020-04-13
759700
| Sold for | 3 000 SEK |
| Estimate | 4 000 SEK |
SPEGELLAMPETT, gustaviansk stil, 1800-talets andra hälft, bronserad samt förgylld dekor, oval form, krön i pastelage, pärlbård, kvicksilverfolierat spegelglas, saknar ljusarm, ca 52x30 cm
Åldersrelaterat slitage, del av krön trasigt, nött förgyllning, saknar ljusarmen