Vas Kina 1900-tal
Closed
2020-04-02
756865
| Sold for | 1 400 SEK |
| Estimate | 1 500 SEK |
VAS, porslin, Kina, 1800-talets slut, balusterformad, dekor av sångfågel vid pion i underglasyrblått, botten med Kangxis fyra karaktärers märke, höjd ca 20 cm
Fotringen med mindre nagg