Mjölkkanna Carl M. Cohr
Valmis
2020-03-17
748651
| Korkein tarjous | 1 800 SEK |
| Arviointi | 1 500 SEK |
MJÖLKKANNA, silver, Carl M. Cohr (1893-1937), 1930-tal, Fredericia, Danmark, nyrokokostil, balusterformad på 4 tassar med bladrik dekor, svenska importstämplar, höjd ca 17 cm, vikt ca 400 g
Bruksslitage