Josef Albers färglitografi
Valmis
2020-03-14
747106
| Korkein tarjous | 29 000 SEK |
| Arviointi | 25 000 SEK |
JOSEF ALBERS (1888-1976) "White Line Square XIII", signerad och daterad 1966 samt numrerad 5/125, färglitografi, ca 39,9x39,9 cm
Proveniens: Handelsbankens konstförening, lotteri 1979