Tebord 1700-tal
Valmis
2020-02-24
740929
| Korkein tarjous | 37 000 SEK |
| Arviointi | 25 000 SEK |
TEBORD, 1700-tal, fajans, vitglaserad med dekor av polykroma blommor, saknar märkning undertil, underrede i björk, sengustavianskt, 1800-talets början, ljusbrickor, höjd ca 75, 80x57 cm
En ljusbricka saknar dragknopp, ytskador, brickan med lagningar o nagg