Sven Wejsfelt vas och skål
Closed
2020-01-27
727450
| Sold for | 2 400 SEK |
| Estimate | 2 500 SEK |
SVEN WEJSFELT (1953-2008): vas samt skål, Gustavsberg, glaserat stengods, signerad SWen samt med Gustavsbergs studiohand, UNIK, daterad -87 resp -88, höjd ca 22,5 cm, skål höjd: 6, diameter 16,5 cm