ljuskrona i oscariansk stil
Valmis
2019-12-16
709962
| Korkein tarjous | 9 400 SEK |
| Arviointi | 8 000 SEK |
LJUSKRONA, oscariansk-stil, tidigt 1900-tal, behängd med olikslipade prismor 13 ljusarmar, stomme i förgylld mässing, ljuspipor med machetter i glas, höjd ca 95, diameter 65 cm
Ingår i temaauktionen Kristallklar Jul
Bruksslitage