Arne Jacobsen pallar
Closed
2019-10-31
689777
| Sold for | 1 100 SEK |
| Estimate | 1 200 SEK |
ARNE JACOBSEN, Ett par pallar, för Fritz Hansen, tidig modell, kallstämplade undertill "Made by FH Danmark", formpressade sitsar i teakfanér, kromade ben, sitthöjd ca 45 cm
slitage, fästen under sitsar med skador, lösa sitsar